5 טיפים לשמירת בריאות הרגל של ילדכם

קרולין צמח

קרולין צמח

מומחית למחלות וכירוגיית ציפורניים

 בעוד ששמירה וטיפוח הרגל נתפסת כאספקט השמור למבוגרים בלבד, קיימת חשיבות גדולה להקניית הרגלים נכונים מגיל צעיר. הקניית הרגלי היגיינה, ניקיון ובחירה בנעליים נכונות לילדים תקטין למינימום את הסיכוי להתפתחות בעיות רגליים בגיל מבוגר יותר.

לשם כך ריכזתי עבורכם 5 טיפים פשוטים לשמירה על בריאות רגלי ילדיכם:

השקיעו בנעל מתאימה: ילדים גדלים ומתפתחים בקצב מהיר לכן יש חשיבות גדולה לבדוק באופן תדיר האם הנעל מתאימה לה. נעל רופפת או לוחצת מדי יכולה להגביר את ההתכנות לפציעה וגירוי. הדרך הטובה ביותר היא למדוד את כף הרגל בחנות נעליים ולוודא כי מידת הנעליים שלהם מתאימה.

 

שימרו על נקיון: בין אם ילדכם משחק בחוץ או שהוא בילה את היום בכיתה בבית הספר, אין ספק כי אנו רוצים להימנע מלכלוך וזיעה שנתפסים בגרביים למשך זמן ממושך מדי. יש לדאוג להחלפת גרביים ורחיצת רגליים לפחות פעם ביום. במהלך הרחיצה וודאו כי הם משפשפים גם את הציפורניים ומונעים הצטברות לכלוך. כך תמנעו מריחות לא נעימים, גירויים בעור ודלקות.

 

גזיזת ציפורניים: תלוי בקצב צמיחת הציפורניים של ילדיכם מומלץ לבדוק אותם פעם בשבוע ולגזוז פעם בכמה שבועות. גזיזה לרוחב מבלי לעבור את קו העור ימנע בעיות כמו ציפורן חודרנית, פטריות ודלקות.

 

שמרו על רגליכם: פטריות קיימות כמעט בכל מקום. אם ילדכם נמצא במקומות הומי אדם כמו בריכה או חוגי ספורט, הקפידו לנעול לו כפכפים כדי שימנע מדריכה במקומות כמו מקלחות וחדרי הלבשה.

 

רוטציית נעליים: נסו במידת היכולת להחזיק מספר זוגות נעליים בשימוש בכדי לעשות רוטציה ביניהן. כך יש מספיק זמן בין שימוש לשימוש כדי שהנעל תתאוורר לחלוטין. פעולה זו תקטין היווצרות ריחות לא נעימים והצטברות לחות ופטריות.

והכי חשוב, הקפידו להסתכל ולזהות בעיות, גירויים, הליכה לא תקינה או תלונות מצד הילדים ובמקרה הצורך התייעצו עם מומחה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email