הכינו רגלכם לחורף

קרולין צמח

קרולין צמח

מומחית למחלות וכירוגיית ציפורניים

עונת החורף מגיעה ואיתה הימים הקרים, המגפיים, הרגל שנרטבת משלולית שנראתה רדודה יותר ממה שהייתה באמת וגם אם התמזל מזלכם חופשת סקי קטנה או אפילו קפיצה לחרמון שלנו.

 

בחורף אנו נועלים נעליים סגורות וכבדות יותר מה שאומר שכף הרגל שלנו "נושמת" הרבה פחות והשילוב של נעליים סגורות וגרביים מחממות יוצרות הזעה בכף הרגל. הלחות הזו עלולה לייצר ריחות לא נעימים אבל חשוב מכך גם גירויים ושפשופים בעור. לכן כשאתם חוזרים הביתה מעבודה (גם אם זה רק לקפיצה קטנה לאכול צהריים עם הילדים) הקפידו להוריד את המגפיים / נעליים סגורות ולעבור לנעל קלה ואוורירית יותר. חשוב גם להחליף גרביים.

בנות, קחו הפסקה משיוף ציפורני הרגליים. דווקא עכשיו שאנחנו לא חייבות להסתובב עם נעליים פתוחות זו הזדמנות לתת לציפורנים להבריא ולהתחזק. הקפידו על צריכת מזון עשיר בוויטמין B העוזר לחיזוק הציפורניים והשיער ותידהמו לראות תוצאות מדהימות עד סוף החורף.

 

יוצאים לחופשת סקי? הקפידו על נעילת מגפי סקי מתאימות, לא גדולות מדי ולא לוחצות מדי. אם יש צורך השתמשו ברפידות שיעזרו לכם להתאים את הנעל לרגלכם, כך תמנעו פציעות ושפשופים ותבטיחו לעצמכם חופשת סקי מושלמת.

אם יש לכם את האפשרות קחו לכם זוג נעליים נוחות וזוג גרביים להחלפה לעבודה. כמו שאמרתי, חשוב לתת לרגל לנשום במהלך החורף, לכן אם שגרת העבודה שלכם מאפשרת לכם את זה ואתם נמצאים במשרד חמים, אין צורך להסתובב כל היום עם נעל כבדה ואטומה. סיימתם ישיבה עם לקוח? כבר לא צריך להרשים אף אחד במגפיים החדשות, אפשר לעבור לנעלי קיפי וגרביים רעננות ולהעביר את שאר היום בנינוחות.

וטיפ אחרון וחשוב, נרטבה הנעל והגרב? הקפידו לייבש את הרגל ולהחליף כמה שיותר מהר לגרב ונעל אחרת. רטיבות וקור עלולות ליצור כוויות קור, גירויים ופצעים.

שיהיה לכולנו חורף נעים חמים ובטוח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email