דלקת פרקים שיגרונית | Rheumatoid Arthritis

קרולין צמח

קרולין צמח

מומחית למחלות וכירוגיית ציפורניים

תסמינים

דלקות פרקים הן שם כולל לקבוצה של מחלות ופגיעות בריאותיות, הגורמות להפרעות שונות שלא תמיד ניתנות להסבר. עם זאת, דלקת מפרק העצם מובילה לשורה ארוכה של פגיעות מוגדרות – בעצמות, מפרקים, שרירים, סחוסים ורקמות שונות המחוברות אליהם.
דלקות הפרקים השונות נפוצות מאוד.
הן עלולות לפגוע מאוד בסובלים מהן – ומהוות גורם מרכזי בהפיכת בני אדם לבעלי מוגבלויות.
דלקת מפרקים שיגרונית ( (RA – Rheumatoid Arthritisהיא אחת מדלקות הפרקים הנפוצות ביותר. זוהי מחלה כרונית, הפוגעת במיוחד במפרקים וגורמת לכאב ונפיחות – העלולים לגרום לשינוי במבנה העצם ולעיוות במפרקים, במיוחד בידיים ובכפות הרגליים. דלקת פרקים שיגרונית היא מחלה כואבת ומגבילה, הגורמת נזק רב לידיים וכפות הרגליים וגורמת לאובדן יכולת תפקוד ותנועה אם היא אינה מטופלת כראוי

מאפיין עיקרי

  • כאבים ונפיחות
  • עיוות של המפרקים, במיוחד בידיים ובכפות הרגליים

גורמים

דלקת פרקים שיגרונית מתרחשת כאשר המערכת החיסונית תוקפת את התאים המקיפים את המפרקים בגוף. הסיבה למחלה אינה ידועה, אף שיש הערכות שמדובר בפגיעה גנטית שגורמת לאנשים מסוימים להיות פגיעים כלפיה בעת שהם נחשפים לזיהומים, וירוסים ובקטריות מסוימים.

טיפול

אף שאין תרופה ל-RA, שימוש קבוע במדרסים אורתופדיים ובנעליים מתאימות יכול להקטין באופן משמעותי את תחושת חוסר הנוחות. מדרסים ונעליים מתאימים מונעים מהנעליים להפעיל חיכוך ולחץ מיותר על המפרקים הפגועים, לייצב אותם, לשפר את מצב כף הרגל ולהפחית את הכאב, הקושי והנפיחות.

  • השתמשו במדרסים בהתאמה אישית
  • השתמשו בנעליים מתאימות, שיעזרו להתמודד עם העיוותים שנוצרו בכף הרגל
  • פדיקור הוא דבר חשוב ביותר שקשה לבצע לבד כשיש מוגבלות. קרולין צמח הנה מומחית בתחום, העובדת באופן סטרילי ורפואי, ותוכל להקל עליכם בטיפול יסודי ומקצועי
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email