בעיות רפואיות
בכף הרגל

פודיאטריה הינו טיפול ואבחון כף הרגל המשלב אורתופדיה ודרמטולוגיה

קרולין צמח

קרולין צמח

מומחית למחלות וכירוגית ציפורניים

לכפות הרגליים שלנו יש השפעה רבה על איכות חיינו ועל בריאותינו. כפות הרגליים נושאות את משקלנו, ומשפיעות על היציבה וההליכה שלנו. בעיות בכפות הרגליים לא משפיעות רק על חיי היומיום – אלא עלולות גם לגרום לכאבים עזים ולבעיות רפואיות שונות.
פודיאטריה היא מקצוע פרה-רפואי, המתמקד באבחון ובטיפול בכף הרגל, לרבות התמחות בבעיות ציפורניים, עור ואורתופדיה של כפות הרגליים, הקרסול והגפיים תחתונות. פודיאטר עובר הכשרה בת ארבע שנים לפחות באוניברסיטה (נכון להיום, המקצוע נלמד בחו"ל בלבד), בתחום הרפואה.

כיום, בארץ וברחבי בעולם, טיפול פודיאטרי מוענק למטופלים בבתי חולים, בקופות חולים ובאופן פרטי. הטיפול מתאים לאנשים בכל שכבת גיל ובעלי כל רקע רפואי, וכולל פתרונות מגוונים – החל מניתוחים כירורגיים ועד לטיפולים חיצוניים התורמים לטיפוח כף הרגל.

בין הבעיות הנפוצות שבהן מטפל פודיאטר: עור קשה בכף הרגל, יבלות, יבלות ויראליות, ציפורן חודרנית, דורבנים, פטרת, כיבים, פצעים כרוניים, התאמת מדרסים ועוד. 

תחומי ההתמחות של הפודיאטור כוללים: טיפול ראשוני כולל דיאגנוסטיקה, אורתופדיה, דרמטולוגיה, פדיאטריה (ילדים), נוירולוגיה, ואסקולרי, סוכרת, ביומכניקה, רפואת ספורט, גריאטריה והתערבות כירורגית.

גאוט | Gout

תסמינים דלקת פרקים היא שם כולל לקבוצה של מחלות הקשורות כולן להפרעות שונות בשרירים ובעצמות,

קרא עוד »